Falezmim Ahsap & Mobilya, mobilya sektöründe faaliyet gösteren, sizi hayallerinizdeki mekanlarla bulusturma prensibi ile çalısan, sizin yerinize hayal edip hayallerinizi profesyonel ekibiyle hayata geçiren bir firmadır.


Falezmim Ahsap&Mobilya, 2008 yılı mart ayında ahsabın sıcak dokusuyla yeni tasarım ve ürünler sunabilmek amacıyla ‘siz sadece isteyin’ sloganı ile dogdu. Yılların deneyimini dıs mekan tasarım ve düzenlenmesi, ahsap oyun grupları, bahçe ve sehir mobilyaları, kameriyeler, pergolalar, pagodalar, gazebolar, saksılar, deck (zemin deck dösemeler),dogal egzotik masalar ve benzer mobilyalar üretip yeni tarz ve formda ürünler sunarak kendi içinde ihtisaslasıp tüketicinin kullanımına sunmustur. Falezmim Ahsap&Mobilya, 2008 yılı mart ayında ahsabın sıcak dokusuyla yeni tasarım ve ürünler sunabilmek amacıyla ‘siz sadece isteyin’ sloganı ile dogdu. Yılların deneyimini dıs mekan tasarım ve düzenlenmesi, ahsap oyun grupları, bahçe ve sehir mobilyaları, kameriyeler, pergolalar, pagodalar, gazebolar, saksılar, deck (zemin deck dösemeler),dogal egzotik masalar ve benzer mobilyalar üretip yeni tarz ve formda ürünler sunarak kendi içinde ihtisaslasıp tüketicinin kullanımına sunmustur. Falezmim Ahsap&Mobilya, üretimlerinde geleneksel malzeme olan ahsabı tercih ederek, bu malzemenin dıs etkilerden minimum derecede etkilenmesi amacıyla emprenyeliyerek kullanmaktadır. Emprenye; ahsabın rutubet, su, nem, mantar, böcek… vb. çevre, iklim sartlarından etkilenerek çürüme ve deforme olması sonucu hizmet dısı kalmasına sebep olan faktörlere karsı çesitli kimyevi maddelerle belirli teknoloji ile korunması islemidir. Emprenye islemi için degisik metotlar mevcutsa da, emperenyenin azami derinlige nüfus ederek uzun süre ahsabın korunmasını saglayan en saglıklı ve rasyonel çözüm kazanda vakum-basınç metottur. Falezmim Ahsap&Mobilya firmasının bu islemdeki en önemli farkı yıllardır emprenyeleme isleminde kullanılan hijyen açısından zararlı olan ve kanserojen madde içeren taulen kimyasalını redderek bunun yerine basf lisansı ile ülkemizde üretilen wolmanıt cb maddesini kullanmasıdır. Bu madde sayesinde ahsap üzerindeki cam, alüminyum, bakır, bronz ve demir olumsuz etkilenmez.korozyona sebep olmaz. Kokusuzdur ve malzemenin üstü emprenye islemi sonrasında bile boyanabilir. Taulende oldugu gibi arsenik ve benzeri zehirli maddeler ihtiva etmez. Bu kimyasal sayesinde ahsabın yanıcılık özelligi de azalır. Malzemenin emperenyeleme isleminde kullanım miktarı yaklasık olarak 10kg/m3 olarak belirlenmistir. Bu oran maksimum kötü kosullar için belirlenen limit olup uygulama ebatlama islemi sonrası kazanlarda ahsabın vakumla (yaklasık %96-60 dakika) hücre bosluklarındaki hava ve rutubetin alınarak basınçla (yaklasık 8 bar-80 dakika) besi kanallarına zerk edilmesiyle olur. Bu islem yaklasık 160 dakika sürmektedir.

Emprenye islemi sonrasında tüm ahsaplar suyu yönünde yüzeyi su bazlı veya solvent bazlı dıs mekan esaslı ahsaba özel kaliteli verniklerle nem ve diger atmosferik etkiler ve küflenmeye karsı ahsap maximum dayanıklılıga ulasıp fiziksel ortam fark etmeksizin en az 20 yıl kullanım süresine kavusmus olacaktır. Tercih esaslı kullandıgımız vernikler hıckson decor & remers Bu kimyasal islemlerin dısında, firmamız tüm ürünlerimiz de ahsapları birbirine zıvana geçme sistemiyle birlestirilmekte; zemine ise ürünlerin ayak ebatlarına göre t veya u formlu 5 mm. Kalınlıgında paslanmaz kromlarla, açılan betonarme pabuçlara tespit etmektedir. Bu pabuçların dısında diger tüm malzemelerde (profil, vida, zincir… vb.) De paslanmaz özellikli materyaller kullanılmaktadır.

Falezmim Ahsap&Mobilya; ahsabı benzersiz tasarım ve detaylarla harmanlayarak yılların deneyimine yeni deneyimler katmakta ve bu ürünlerini ISO 9001:2000 ve TSE normlarında profesyonel ekibimizle siz sayın müsterilerimize sunmak üzere sektördeki yerini almıstır.

Sizleri hayal ettiginiz dogal mekanlarla bulusturmak yasatmak dilegiyle.